تلفن: 02144263597 ایمیل: g24shop@hotmail.com تلفن همراه: 09367044465 شناسه یاهو:

*** فروشگاه اینترنتی گیتی در زمینه فروش انواع سی دی ها آموزشی ، نرم افزار، بازی و سرگرمی ، صوتی (موسیقی و مداحی) و فیلم شامل انواع فیلم های ایرانی ، خارجی ، انیمیشن ،مستند ، سریال ،کنسرت و نماهنگ با اخذ نمایندگی از شرکتها و موسسه های فعال در ویدئورسانه کشور همچون موسسه رسانه تصویری ،شرکت تصویر دنیای هنر، موسسه قرن جدید،موسسه فرهنگی هنری قرن 21،شرکت جوانه پویا ، شرکت پارس ویدئو، هنرنمای پارسیان (نیوتک) ،سینما هفت (پخش بایا) ،شرکت فرهنگ فیلم تهران، پخش اکسیر و... فعال میباشد *** تلفن و فاکس : 44263597-021 *** ایمیل :info[at]g24shop.com *** سایت این فروشگاه*** http://shop.g24shop.com

طراحی سایت فروشگاهی

*** (فروشگاه اینترنتی گیتی سفارش فیلم ، سریال و نرم افزار را می پذیرد). http://shop.g24shop.com ***


نرم افزار حسابداری وین تاپ پروآنتی ویروس ایرانی شیدخرید اینترنتی نرم افزار حسابداری اصنافکانال تلگرام فروشگاه اینترنتی گیتی

*** (با عرض پوزش این فروشگاه به این سایت منتقل شده است http://shop.g24shop.com). ***

خرید فیلم سینمایی مرهم

خرید فیلم سینمایی مرهم


نگاهی به فیلم "مرهم" ساخته علیرضا داودنژاد
من نام کوچک عشقم، مرا بباز  


سحر عصرآزاد: «مرهم» بازگشت موفقی است از علیرضا داودنژاد به نقاط اوج کارنامه اش با نگاهی موشکافانه، تلخ و گزنده به جوانان بحران زده امروز و مسائلشان. این فیلمساز که آثار قابل توجهی چون «نیاز»، «عاشقانه»، «مصائب شیرین» و «بچه های بد» را با محوریت جوانان و نوجوان ساخته، چند سالی بود که علاقه مندان این فیلم ها را دچار شگفتی و پس از آن ناامیدی کرده بود. ناامیدی از این جهت که به نظر می آمد سرخوشانه فیلم ساختن بدون دغدغه ای خاص و عمیق به مذاق وی خوش آمده و سهل الوصول بودن تبدیل به عادت ناخوشایند داودنژاد شده است.

فیلم هایی چون «ملاقات با طوطی»، «هشت پا»، «هوو» و «تیغ زن» با تکیه بر قصه هایی سطحی که گاه بی جهت پیچیده نمایی هم می کرد تا از مفهوم تهی ننماید و البته با فهرست بلندبالای بازیگران مشهور، به تدریج چهره ای از این فیلمساز در پایان راه جوشش خلاقیت و دغدغه ثبت کردند.

این نوع فیلمسازی درست نقطه مقابل نقاط اوج کارنامه اش قرار داشت که معمولاً با قصه هایی ساده، تکیه بر جزئیات و بازیگرانی که در آن زمان چهره های مشهوری نبودند، به طرح مسائل و روابطی می پرداختند که به شدت انتقادبرانگیز بودند.

در واقع جسارت پرداختن به این مضامین با ساختاری متناسب با مضمون، این فیلم ها را پذیرفتنی کرد. از رقابت دو نوجوان شهرستانی برای مرد شدن در «نیاز»، تا عشق سودایی دو جوان «عاشقانه» که بر عشق پیرانه سری غلبه کرد و ... آن ساختار پیچیده روایی در «بچه های بد» که ارتباط سه جوان بحران زده را به گونه ای مدرن به تصویر می کشید -(هرچند این ساختار متقاطع در تدوین وارد کار شده باشد).

«مرهم» بازگشتی است به همین سینمایی که از داودنژاد می شناسیم و فیلم هایی که از او در خاطرمان ماندگار شده، فیلمی خوش ساخت با قصه ای به ظاهر ساده درباره نسل جوان معترض که از ریشه های خود دور افتاده و تنها مرهم زخم های ناپیدایش بازگشت به اصل خود و عشق واقعی در دامان خانواده است.

فیلمنامه حساب شده و حضور بازیگرانی که گیشه ای نیستند، اما درست همان چیزی هستند که باید باشند، در این فیلم به نتیجه قابل قبولی رسیده است.

«مرهم» قصه دختر جوانی است که علیه سنت های خانوادگی می شورد تا به زعم خود یک زندگی آزاد را تجربه کند، اما در همان اولین جاده بن بست متوقف شده و گرفتار اعتیاد می شود. در این شرایط که تصور او از عشق هم وارونه می شود و بردیا هم تنهایش می گذارد، مریم تازه متوجه می شود که تنها خواسته اش از زندگی یک اتاق خالی بدون مزاحم است تا فقط بنشیند و فکر کند.

در این کشمکش های درونی و بیرونی این نکته خودنمایی می کند که چه بسا مهمترین کاستی او به عنوان نماینده نسل جوان بی آرزوی امروز، یافتن تکیه گاهی امن با عشقی بی حد و حصر است؛ همان چیزی که مادربزرگ به مریم می دهد.

عشقی که در آن هیچ ملاحظه و باید و نبایدی نیست، عشقی که در قالب معیارهای مرسوم سود و زیان نمی گنجد، عشقی که به بده بستان های معمول نمی ماند؛ یک عشق ناب و بی پایان که تنها می توان آن را در آغوش بخشنده یک مادر پیدا کرد.

«مرهم» فیلمی است که برای رسیدن به این پایان که در بدترین شکل ممکن می توانست یک نسخه پیچیدن ناکارآمد تلقی شود، وارد لایه های درونی نسل جوان امروز با همه انرژی و تیرگی هایش و همچنین نسل گذشته با همه اصالت کهنه و روشنی هایش می شود و از خلال آن راهکار ساده و صمیمانه خود را با مخاطبش در میان می گذارد.

* تیتر مطلب برگرفته از مجموعه شعر و طرح «خنده در مراسم تدفین» سروده علی رضا لبش است.

منبع : خبر آنلاین

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

*** (با عرض پوزش این فروشگاه به این سایت منتقل شده است http://shop.g24shop.com). ***

تبليغاتX