تلفن: 02144263597 ایمیل: g24shop@hotmail.com تلفن همراه: 09367044465 شناسه یاهو:
خرید پستی کارتون شهر قطار ها

*** فروشگاه اینترنتی گیتی در زمینه فروش انواع سی دی ها آموزشی ، نرم افزار، بازی و سرگرمی ، صوتی (موسیقی و مداحی) و فیلم شامل انواع فیلم های ایرانی ، خارجی ، انیمیشن ،مستند ، سریال ،کنسرت و نماهنگ با اخذ نمایندگی از شرکتها و موسسه های فعال در ویدئورسانه کشور همچون موسسه رسانه تصویری ،شرکت تصویر دنیای هنر، موسسه قرن جدید،موسسه فرهنگی هنری قرن 21،شرکت جوانه پویا ، شرکت پارس ویدئو، هنرنمای پارسیان (نیوتک) ،سینما هفت (پخش بایا) ،شرکت فرهنگ فیلم تهران، پخش اکسیر و... فعال میباشد *** تلفن و فاکس : 44263597-021 *** ایمیل :info[at]g24shop.com *** سایت این فروشگاه*** http://shop.g24shop.com

طراحی سایت فروشگاهی

*** (فروشگاه اینترنتی گیتی سفارش فیلم ، سریال و نرم افزار را می پذیرد). http://shop.g24shop.com ***


نرم افزار حسابداری وین تاپ پروآنتی ویروس ایرانی شیدخرید اینترنتی نرم افزار حسابداری اصنافکانال تلگرام فروشگاه اینترنتی گیتی

*** (با عرض پوزش این فروشگاه به این سایت منتقل شده است http://shop.g24shop.com). ***

خرید پستی فیلم سینمایی زندگی خصوصی

خرید پستی فیلم سینمایی زندگی خصوصی

کارگردان: محمدحسین فرح بخش
تهیه کننده: عبدالله علیخانی
ژانر: درام اجتماعی
بازیگران: فرهاد اصلانی، هانیه توسلی، لعیا زنگنه، سعید نیکپور، کاظم هزیر آزاد، فریبز بازغی، آریا خسروی، اکبر فیضی، میلاد نیوپور، نازنین لواسانی و با حضور آتیلا پسیانی و امیر آقائی

خلاصه داستان: داستان درباره مردی به نام ابراهیم کیانی است که در زندگی خصوصی اش رازهایی وجود دارند که تلاش برای مکتوم نگهداشتن آن ها او را گرفتار برزخی غریب می کند...

خرید پستی

 

نقد فیلم زندگی خصوصی

جهان نیوز صحنه های مستهجن فیلم «زندگی خصوصی» تنها شگردی است برای تجاری سازی و فروش فیلم و در واقع پیام اصلی فیلم همان “تعطیلی اخلاق در حکومت اسلامی به منظور اجرای احکام” است!عبدالله عبداللهی: زندگی خصوصی فیلمی جنجالی به کارگردانی محمدحسین فرح بخش است. وی ساخت فیلم هایی همچون کما و آواز قو را نیز در کارنامه خود دارد که جزء آثار برجسته وی محسوب می شوند.

زندگی خصوصی روایت زندگی فردی به ظاهر متعصب دینی است که در ابتدای انقلاب جزء افراد به شدت تندرو و خودسر بوده و با برداشت های سطحی و ناصحیح از دین، زنان بدحجاب را در خیابان ها مورد ضرب و شتم قرار داده و بر پیشانی آنها پونز فرو می کند. اما همین فرد طی گذر زمان ابتدا دچار نوعی دگردیسی اعتقادی و در نهایت اخلاقی می شود وفرهاد اصلانی بازیگر نقش اول مرد (ابراهیم کیانی) این فیلم است که تغییرات اعتقادی وی در این فیلم را می توان از اندازه ریش های وی نیز فهمید. فیلم اینگونه آغاز می شود که ابراهیم کیانی با ظاهری کاملاً مذهبی، با پیراهن به اصطلاح یقه آخوندی و با ریشی بلند، به همراه برخی دوستان از جنس خودش در خیابان با چند خانم بدحجاب روبرو می شود؛ ابراهیم به همراه دوستانش با فریاد زدن برداشت های سطحی خودشان از دین، این زنان را در خیابان مورد ضرب و شتم قرار می دهند و در نهایت یکی از زن ها که قصد داشت از دست ابراهیم و دوستانش فرار کند با یک بدشانسی در بن بستی گرفتار می شود و همین امر موجب می شود که ابراهیم با فرو کردن پونزی در سر این خانم، وی را تنبیه کند!

این فیلم با یک پرش به سال ۹۰ ادامه می یابد. ابراهیم این بار عقایدش هم مانند ظاهرش تغییری محسوس یافته. فردی با کت و شلوار شیک، با ریش های آنکادر شده که از محلکار خود به دلیل برخی رفتارهای سیاسی خود اخراج شده و در گفت وگو با خبرنگاران تهدید به افشاگری می کند.

 ابراهیم در ادامه ماجرا در نقش مدیرمسئول یک روزنامه (ایران امروز) ظاهر می شود که به دلیل مقالات بسیار تند و تیزش درباره شرایط کشور مشهور شده و مورد انتقاد شدید دوست داران نظام قرار دارد.

وی در ادامه فیلم با دختری به نام پریسا زندی (هانیه توسلی) آشنا می شود. پریسا دختری است که در انگلیس زندگی کرده و علاقه اصلی اش نویسندگی است و به همین دلیل بسیار علاقه دارد با مدیرمسئول روزنامه ایران امروز همکاری کرده و نوشته هایش را در این روزنامه منتشر کند! همین آشنایی ابتدایی پریسا با ابراهیم آغاز اتفاقات جدید در فیلم می شود.

پریسا پس از آشنایی مقدماتی با ابراهیم وی را به خانه ای که در آن به تنهایی زندگی می کند می برد. ابراهیم که همسر و فرزندش در مسافرت به سر می برند، همان شب پریسا را صیغه کرده و چند روزی را با وی سپری می کند و در نهایت پس از چندی مشخص می شود که پریسا از ابراهیم باردار شده است.

 پریسا بارها از ابراهیم می خواهد مسئولیت عملکرد خود را برعهده گرفته و برای فرزندی که چندماه دیگر متولد خواهد شد، شناسنامه بگیرد. اما ابراهیم به دنبال دفن این برهه از زندگی خود و دست به سر کردن پریسا است تا اینکه با رفتارهای اعتراضی پریسا از جمله آتش زدن ماشینش و تهدید پریسا به بازگویی همه ماجرا به همسر ابراهیم روبرو می شود و در نهایت فیلم با قتل پریسا به دست ابراهیم و خروج ابراهیم از کشور خاتمه می یابد.

 اما این فیلم جنجالی حاوی پیام های خاصی است که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

 بدون شک هر فردی با آگاهی سیاسی متوسط، شخصیت اول فیلم که دچار یک دگردیسی بزرگ اعتقادی و اخلاقی شده است را با اکبر گنجی(فعال سیاسی و روزنامه نگار اصلاح طلب) تطبیق می دهد. اکبر گنجی که سرنوشتی مشابه ابراهیم دارد. اکبر گنجی که به دلیل تندوری های فراوان ابتدای انقلاب و ارتکاب اعمالی نظیر اعمال ابراهیم کیانی به «اکبر پونز» شهرت یافته بود، پس از چندین سال طی یک تغییر اساسی، به فردی تندرو در جبهه مقابل تبدیل شد و تا آنجا پیش رفت که علاوه بر پناه بردن به دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی، وجود مقدس امام زمان(عج) را نیز انکار کرد.

از جمله صحنه های فیلم که تطابق شخصیت ابراهیم با اکبر گنجی را مشخص تر می کند، صحنه حضور ابراهیم کیانی در کارگاه تراشکاری یکی از رفقای خود در انقلاب و از سرداران دفاع مقدس است. وی در این صحنه با انتقادات شدید از ابراهیم و توصیه به وی برای بازنگری در رفتار خود، می گوید: “شنیده ام در روزنامه ات نوشته ای امام عسگری اصلاً فرزند نداشت!”

با این وجود بدون تردید فیلم زندگی خصوصی، یک فیلم انتقادی صرف از مدعیان اصلاح طلبی امروز نیست بلکه این فیلم طیف اصولگرایان و در پاره ای از صحنه ها برخی رفتارهای اصولی حاکمیت را نیز به چالش می کشد.
در صحنه ای از این فیلم، پیام انتقادی فیلم درباره طیف اصولگرایان در گفت وگوی بین فرهاد اصلانی و آتیلا پسیانی القا می شود.

هرچند در این فیلم هیچ نام صریحی از کیهان آورده نمی شود اما آتیلا پسیانی در واقع نقش مدیرمسئول این روزنامه(حسین شریعتمداری) را ایفا می کند که با انتقادهای شدید ابراهیم روبرو می شود. در این صحنه از فیلم، گویی ابراهیم در نقش یک منتقد حق به جانب نشسته و شریعتمداری را به تندوری، عدم رعایت اخلاق، اتهام زنی ناجوانمردانه و ناصحیح به همگان، همه منافق پنداری، همه ضدانقلاب پنداری و متهم می کند.

 البته در اثنای همین گفت وگوی ابراهیم و آتیلا پسیانی، نوعی انتقام جویی سازندگان فیلم نسبت به صفارهرندی وزیر سابق ارشاد نیز نمایان می شود؛ آنجا که ابراهیم خطاب به پسیانی می گوید: “همین سردبیر سابق شما که از طریق روزنامه شما به وزارت رسید، کاری جز شخم زدن فرهنگ کشور انجام داد؟”

 بنابراین، زندگی خصوصی نه فیلمی اصولگرایانه علیه طیف اصلاح طلبان و نه فیلمی اصلاح طلبانه علیه اصولگرایان است بلکه فیلمی است با رویکرد حمایت از دیدگاهی دیگر که قصد دارد با نفی این دو دیدگاه، جایی برای خود در عرصه اجتماعی کشور باز کند و بدون شک می توان گفت که این فیلم کاملاً منطبق بر دیدگاه جریان انحرافی است. چه آنکه اغلب پیام هایی که این فیلم قصد دارد هنرمندانه به مخاطب القا کند، پیش از این توسط افراد متعلق به این جریان انحرافی به صورت شفاهی بیان و برای جا انداختن آن مقاله ها و یادداشت هایی توسط ایادی آنان در برخی روزنامه ها نوشته شده است.

 در بخش های مختلفی از این فیلم، همانند فیلم هم سنخش یعنی گشت ارشاد، نسبت به برخی اقدامات در زمینه بالابردن عفاف و حجاب در جامعه انتقاداتی عریان و تند و تیز صورت می گیرد.

صرف نظر از برخی صحنه های مستهجن موجود در فیلم (اعم از نشان دادن برخی صحنه های قبل از اعمال زناشویی، صحنه های آرایش هانیه توسلی، سخنان بعضاً جنسی و )که شاید بتوان آن را یکی از شگردهای تجاری سازی فیلم توسط کارگردان و تهیه کننده این فیلم تفسیر کرد، اما مشکل فیلم به هیچ وجه فقط مربوط به این صحنه ها نیست.

 یکی از مهمترین صحنه های فیلم، صحنه حضور ابراهیم کیانی در کارگاه تراشکاری یکی از سرداران دفاع مقدس است. این سردار دفاع مقدس که ظاهراً به شدت انسانی متواضع و مردم دوست است، بسیار عریان و تندوتیز از برخی اقدامات صورت گرفته در راستای عفاف و حجاب اعم از مقابله با بدحجابی و همچنین مقابله با ماهواره به شدت انتقاد می کند. که دقیقاً همان سخنان عوامل وابسته به جریان انحرافی است. جریانی که پیش از به نمایش درآوردن برخی اعتقادات ناصحیح خود در این فیلم و فیلم گشت ارشاد، همین مواضع را در نشریاتی همچون موج اندیشه و خاتون منتشر کرده بود.

 اما یکی از انحرافی ترین، عجیب ترین، ناشیانه ترین و بدترین پیام های این فیلم، باز هم در صحنه ذکر شده توسط سردار دفاع مقدس ایراد می شود. آنجا که وی می گوید: “در این ۳۰ سال بعد از انقلاب چسبیدیم به اجرای احکام، غافل از این که اسلام دین اخلاق نیز هست”

در واقع اصلی ترین پیام فیلم زندگی خصوصی را شاید بتوان همین یک جمله سعید نیک پور(بازیگر نقش سردار دفاع مقدس)، دانست که همانگونه که ذکر شد انحرافی ترین پیام فیلم می توان لقب داد.

 مغالطه تفاوت بین احکام اسلامی و اخلاق، از جمله موضوعاتی است که اخیراً برخی عناصر ضدانقلاب نیز به شدت بر روی آن مانور داده و از همین طریق مدعی شده اند که “حکومت بر اساس تئوری ولایت فقیه یعنی اجرای احکام و تعطیلی اخلاق!”

آرش نراقی ضدانقلاب خارج نشین از جمله افرادی است که چندی پیش طی مقاله ای با عنوان “نقد اخلاقی تئوری ولایت فقیه” بر این موضوع تأکید کرده و هم اینک متأسفانه همین پیام به شکلی البته نرم تر و هنرمندانه تر! در فیلمی با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر روی پرده های سینماهای اکران می شود. و البته بسیاری از مخالفان این فیلم بدون توجه به این پیام انحرافی آن تنها بر صحنه های مستهجن فیلم اشاره و مشکل اصلی را همین صحنه ها عنوان می کنند؛ حال آنکه همانگونه که ذکر شد این صحنه های مستهجن تنها شگردی است برای فروش فیلم و در واقع پیام اصلی فیلم همان “تعطیلی اخلاق در حکومت اسلامی به منظور اجرای احکام” است!

 نتیجه آنکه، فیلم زندگی خصوصی فیلمی نه اصولگرایانه و نه اصلاح طلبانه، بلکه فیلمی است با پیام های مورد علاقه جریان انحرافی که با نفی هر دو گروه یاد شده سعی بر اثبات خود دارد و البته بسیاری از پیام های این فیلم برای اهالی آشنا به سیاست پیام های غریب و ناشناخته ای نیست، چه آنکه این پیام ها را بارها از زبان عوامل اصلی جریان انحرافی شنیده اند

خرید پستی کارتون شهر قطار ها

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

*** (با عرض پوزش این فروشگاه به این سایت منتقل شده است http://shop.g24shop.com). ***

تبليغاتX