تلفن: 02144263597 ایمیل: g24shop@hotmail.com تلفن همراه: 09367044465 شناسه یاهو:
خرید پستی کارتون شهر قطار ها

*** فروشگاه اینترنتی گیتی در زمینه فروش انواع سی دی ها آموزشی ، نرم افزار، بازی و سرگرمی ، صوتی (موسیقی و مداحی) و فیلم شامل انواع فیلم های ایرانی ، خارجی ، انیمیشن ،مستند ، سریال ،کنسرت و نماهنگ با اخذ نمایندگی از شرکتها و موسسه های فعال در ویدئورسانه کشور همچون موسسه رسانه تصویری ،شرکت تصویر دنیای هنر، موسسه قرن جدید،موسسه فرهنگی هنری قرن 21،شرکت جوانه پویا ، شرکت پارس ویدئو، هنرنمای پارسیان (نیوتک) ،سینما هفت (پخش بایا) ،شرکت فرهنگ فیلم تهران، پخش اکسیر و... فعال میباشد *** تلفن و فاکس : 44263597-021 *** ایمیل :info[at]g24shop.com *** سایت این فروشگاه*** http://shop.gitidesign.ir **

طراحی سایت فروشگاهی

*** (فروشگاه اینترنتی گیتی سفارش فیلم ، سریال و نرم افزار را می پذیرد). ***


نرم افزار حسابداری وین تاپ پروآنتی ویروس ایرانی شیدخرید اینترنتی نرم افزار حسابداری اصنافکانال تلگرام فروشگاه اینترنتی گیتی

*** (با عرض پوزش این فروشگاه به این سایت منتقل شده است http://shop.gitidesign.ir). ***

خرید پستی نمایش آدم برفی (زندگی بسیار کوتاه است)

خرید پستی نمایش آدم برفی (زندگی بسیار کوتاه است)

نمایش آدم برفی برنده جایزه اول نمایشنامه نویسی در بخش کودک و نوجوان اولین دوره مسابقه نمایشنامه نویسی و نامزد جایزه طراح صحنه، نمایشنامه و کارگردانی از شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان اصفهان بوده است. داستان نمایش درباره آدم برفی می باشد که در یک شب زمستانی کنار مزرعه ای متولد می شود و در آنجا با مترسکی تنها دوستی می کند و با گذشتن از خودش، درس دوست داشتن و عشق را می آموزد و ...

خرید اینترنتی نمایش ماکوندو

 نگاهی به نمایش”زندگی بسیار کوتاه است” نوشته و کارگردانی مهدی مهدی آبادیدر آثار هنری که برای ارائه به کودکان ساخته می شوند اعم از نقاشی، تئاتر، موسیقی و... دارا بودن دیدگاهی فانتزی عهده دار بخش مهمی است که به پرورش تخیل کودکان مربوط می شود. وجود نگاهی فانتزی در این آثار نه تنها به تخیل کودکان پر و بال می دهد بلکه باعث ایجاد حظی بصری یا شنیداری می شود که در اثر برقراری ارتباط کودک با کار هنری به وجود می آید. علاوه بر این، وجود این گونه آثار هنری در نگاه کودک به جهان و ایجاد زمینه برای شکل گیری طرز فکر او در زندگی آینده بی تأثیر نخواهد بود.

خرید پستی

در نمایش"زندگی بسیار کوتاه است" با چنین رویکردی مواجه می شویم. فضایی که در آن تک تک عناصر در خدمت تصویر کردن نمایشی فانتزی به کار گرفته می شود. این موضوع را می توان از صحنه نخست که تماشاگر نمایش با دکور صحنه روبرو می شود پی گرفت. زمان نمایش زمستان است و مکان آن باغی که مترسکی تنها از آن مراقبت می کند. در دکور نمایش زمستانی پربرف و سپید را می بینیم که با انبوه برفی که صحنه و نیمکت و تک درخت کاج را پوشانده است تصویر می شود. در تمام طول نمایش دانه های برف از آسمان فرو می ریزند. این فضا علاوه بر زیبایی که به صحنه می بخشد، باعث ایجاد تنوع بصری می شود که با وجود تحرک در بخشی از دکور صحنه ( دانه های برف و ستاره ها که در صحنه هایی که در شب می گذرند ظاهر می شوند) از کسالت و یکنواختی که ممکن بود به آن دچار شود می گریزد و علاوه بر آن برای مخاطب کودک به عنوان پدیده ای جذاب محسوب می شود و اجازه می دهد تا تخیل او با تصویری که در برابر دیدگان دارد همراه شود.

تنها دکور نمایش"زندگی بسیار کوتاه است" نیست که می تواند با استفاده از عنصر فانتزی چنین تأثیری بر مخاطب خود بگذارد، این موضوع را می توان در طراحی لباس نیز پی گرفت. در لباس خرگوش و سنجاب فقط از نشانه هایی استفاده شده است که آن ها را قابل شناخت کند. در لباس خرگوش تنها یک گوش سفید و دم سفید دیده می شود که یکی بر سرش و دیگری بر دامنش متصل شده اند و همین نشانه های اندک برای شناخت او به کار می روند. در لباس سنجاب نیز تنها دُم اوست که باعث شناخته شدنش می شود. از دیگر عناصر همچون گریم و جزییات در لباس استفاده چندانی نشده است اما این موضوع نه تنها به کلیت نمایش صدمه نمی زند بلکه با وجود آن که در ابتدا پرسش کودکان را بر می انگیزد در عین حال باعث کنکاش بیشتر آن ها در موضوع تا کشف و شناخت کاراکترها می شود. به عکس در طراحی لباس مترسک و آدم برفی از جزئیات بیشتری استفاده شده است. در لباس آدم برفی اجزای لباس و گریم او هر کدام کارکردی ویژه می یابند و در پیش برد مضمون داستان نیز نقش دارند. برای مثال دکمه های لباسش را که از فندق هستند به سنجابی می بخشد که به دنبال یافتن غذا برای فرزندانش از خانه بیرون آمده است.

خرید اینترنتی نمایش ماکوندو

داستان این نمایش درباره آدم برفی است که می داند با طلوع آفتاب عمرش تمام می شود با این وجود تمام دارایی های خود را به کسانی می بخشد که به آن ها احتیاج دارند و با این کار خود راه و رسم دوستی را به مترسک که هرگز دوستی نداشته است، می آموزد. او در این کار تا آنجا پیش می رود که آخرین دارایی خود را که چتری است که او را از آفتاب محافظت می کند، به مترسک می بخشد تا به جست وجوی دوست برود. نمایش دارای مضمونی اخلاقی ـ آموزشی است که از طریق آن پیامی به کودکان داده می شود که می تواند به عنوان راهی برای زیستن در ذهن آن ها نقش بسته و در آینده آنان مؤثر باشد. این پیام تنها مختص کودکان نیست و مخاطب بزرگسال نیز می تواند آن را به عنوان نکته ای ارزشمند در زندگی خویش به کار بندد.

خرید پستی

نمایشنامه بر اساس حضور دائم دو کاراکتر بر روی صحنه و برخورد، مجادله و اختلاف نظر آن دو با یکدیگر و آمد و رفت کارکترهای دیگر بر صحنه و مواجهه آن ها با این دو است.

مترسک و آدم برفی دو کارکتری هستند که حضور دائمی بر صحنه دارند. مترسک با شیوه زندگی آدم برفی و بخشش های دائمی او مخالف است، اما آدم برفی اعتقاد دارد باید آن کاری را انجام بدهد که باعث شادی او می شود و بخشش همان کار است. آدم برفی در طول نمایش با کاراکترهای خرگوش، سنجاب، پسربچه و پیرزن روبه رو شده و به آن ها کمک می کند. هر بار که او با یکی از این کاراکترها روبه رو می شود از این که کسی مانند او از این هوای برفی لذت می برد و برای این موضوع از خانه خارج شده است تعجب می کند اما هر بار بعد از پرسش از هر کدام کاراکترها ناامید شده ولی با وجود این از کمک به آن کاراکتر دست نمی کشد.

او در این راه تا جایی پیش می رود که حتی به مترسک هم که تمام مدت حضورش در صحنه با روشی که او برای زندگی اش پیش گرفته مخالف است، یاری می رساند تا قدمی برداشته و برای یافتن دوست از آن جا برود.

موسیقی نمایش"زندگی بسیار کوتاه است" در میان صحنه ها و زمان تعویض صحنه ها استفاده می شود. با وجود این در برخی صحنه ها کمبود موسیقی احساس می شود. در عین حال موسیقی این نمایش از شور و حالی که موسیقی نمایش کودکان به آن نیازمند است، برخوردار نیست و بیشتر به سمت و سوی موسیقی مناسب برای کار بزرگسالان تمایل دارد.

کارگردانی این اثر هماهنگ با سایر اجزای آن و در جهت القای اندیشه ای آموزشی است. میزانسن ها ساده و کاربردی هستند و به ویژه در هنگام حضور سایر کاراکترها در صحنه سعی شده از تمام فضای صحنه استفاده شود.

افسانه نوری

خرید اینترنتی نمایش ماکوندو

 

تیزر نمایش تصویری آدم برفی

خرید پستی کارتون شهر قطار ها

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

*** (با عرض پوزش این فروشگاه به این سایت منتقل شده است http://shop.gitidesign.ir). ***

تبليغاتX